Jūdaisma laikmets un ebreju paradīze stepēs starp Melno un Kaspijas jūru.
Kad noklusa Pirmā pasaules kara un Neatkarības kara zalves, bija pienācis laiks jaunajai un izpostītajai valstij apgūt modes gudrības! Kā tas notika – par to stāsta fragments no Initas Saulītes-Zanderes grāmatas Elegantā Rīga.
Katru gadu aprīlī padomju pilsonim, lai cik jauns vai vecs viņš būtu, vienu brīvdienu nācās ziedot savai sociālistiskajai dzimtenei. Jo piedalīšanās komunistiskajā sestdienas talkā jeb subotņikā – tā bija svēta lieta!
Vai esat iedomājušies, kā bija ceļot laikā, kad vēl nebija vilcienu un automašīnu? Ģenerāļa Ludviga fon Hallarta ceļojuma piezīmes ļauj iztēloties, cik garš un mokošs piedzīvojums tas reizēm bija.
Medību azarts ir cilvēku asinīs, un mūsu senči jau kopš senlaikiem acis metuši arī uz okeānu un jūru lielākajiem iemītniekiem – vaļiem.
Stāsts par slavenu ieroci un vienu muļķīgu kļūdu tā apgādē ar munīciju
Pēdējos pāris mēnešus ik pa laikam tiek apspriests jautājums, vai Rietumi Ukrainai piegādās iznīcinātājus F-16. Ar ko šī lidmašīna ir tik īpaša, un kādēļ to vēl arvien vēlas iegādāties daudzas valstis?
Par vienu no efektīvākajiem ieročiem Ukrainas karā kļuva droni. Internets ir pilns ar videomateriāliem, kuros redzams, kā droni iznīcina kājniekus un bruņutehniku. Vai tas nozīmē, ka esam piedzīvojuši brīdi, kad mainās visa karamāksla?
1877.–1878. gada Krievijas-Turcijas karš, kurā piedalījās vairāki tūkstoši latviešu.
Kā Briti sarīkoja pirmo speciālo operāciju reidu militārajā vēsturē.
Kad Luftwaffe 1940. gada vasarā sāka veikt pirmos uzlidojumus Britānijai, reiha vadoņi pat iedomāties nespēja, cik nežēlīga un asiņaina būs atmaksa. Totālā bombardēšana, ko trīs gadus vēlāk sāka piekopt sabiedroto aviācija, pārvērta Vācijas pilsētas gruvešos un nogalināja tūkstošiem civiliedzīvotāju.
Visai izplatīts ir uzskats, ka Otrā pasaules kara gados Sarkanās armijas karavīri bez 100 gramiem drosmei ierautas vodkas uzbrukumā negāja un vispār šņabi dzēruši kā ūdeni. Taisnība tā ir tikai daļēji, jo noteikumi par degvīna sadali kara laikā ne reizi vien mainījās un leģendārie 100 grami kuram katram vis nepienācās.
Maskavas cara Ivana IV jeb Ivana Bargā mēģinājumi iekarot Livoniju izcēlās ar ārkārtīgu nežēlību un beidzās ar krievu sakāvi.
Kad Hitlers 1940. gada vasarā sakāva Franciju, tūkstošiem franču tomēr turpināja cīņu. Lielākā daļa no viņiem karoja Āfrikā un Tuvajos Austrumos, taču vairāki desmiti lidotāju nonāca PSRS, kur īpaši viņiem tika izveidota iznīcinātāju eskadriļa Normandija.
Viena no eksotiskākajām karaspēka vienībām Hitlera armijā bija Indiešu leģions. Vairāki tūkstoši indiešu, atrodoties tālu no dzimtenes, bija gatavi ar ieročiem rokās cīnīties pret britiem, taču liela daļa no viņiem aizgāja bojā, tā arī kaujaslaukā nevienu angli nesatikuši.
Tieši tāpat kā Hitlers, arī Staļins veidoja nacionālās karaspēka vienības no pakļautajām tautām. Latviešu korpuss, vēlāk divīzija un tad atkal korpuss, bija tikai viena no daudzajām.
Pirms 80 gadiem tika izveidotas karaspēka vienības, kurās latviešiem, tērptiem svešos formas tērpos, nācās cīnīties pret Sarkano armiju, kurā arī dienēja tādi paši latvieši, tikai citās uniformās.
Karaļa nāve (1632)