Kā Staļins jau kopš divdesmitajiem gadiem gatavoja augsni karam ar Ameriku
Kaut gan pieņemts domāt, ka zibenskara stratēģiju Vācija pirmo reizi izmantoja 1939. gada septembrī pret Poliju, taču diezgan līdzīgi sākās arī Pirmais pasaules karš. Arī 1914. gada augustā Vācija bija noskaņota pusotra mēneša laikā tikt galā ar galveno pretinieku – Franciju.
Droši vien visi zina to cilvēku vārdus, kuri pirmie spēra kāju uz Mēness – amerikāņu astronauti Nīls Ārmstrongs un Bazs Oldrins. Taču mazāk būs to, kuri ir informēti par abu gaitām Korejas karā.
Vien pāris stundu pēc uzlidojuma ASV bāzei Pērlhārborai, japāņi uzbruka no tās 4000 kilometrus tālajai Veika salai un tās garnizonam. Salas aizstāvēšana, lai arī beidzās ar kapitulāciju, kļuva par iedvesmas avotu visai Amerikai.
Pārsteidzošs un līdz šim nezināms stāsts par latviešu izcelsmes pulkvedi Antonu Cibuļski
Ja krievu karavīriem pienācās «narkoma 100 grami» jeb šļuka degvīna, tad viņu britu kolēģi nebija ar mieru karot bez alus. Un to viņi saņēma uzreiz pēc izcelšanās Normandijā.
Britu feldmaršals Bernards Montgomerijs – apbrīnojami pretrunīga personība, kas uzskatāmi pierādīja tēzi par to, ka no mīlas līdz naidam ir viens solis.
Kā jaunie cilvēki starpkaru Latvijā kļuva par karavīriem?
Septiņi unikāli militārie gaisa kuģi
Ukrainas kara laikā kļuvušas uzskatāmi redzamas «gudro» ieroču vājās vietas.
Negodīgā pilsētas dalīšana (1921)
Rentgena momentfoto (1934)
Uzlādē un brauc! (1970)
Kā Ādolfam Hitleram izdevās apburt vācu tautu un nokļūt varas virsotnē.
Kā Kēnigsberga par Kaļiņingradu kļuva un kā Vācija no tās divreiz atteicās.
Pirms 100 gadiem Igaunijas galvaspilsētas ielās uzradās bruņoti ļaudis, kuri mēģināja veikt valsts apvērsumu. Te var vilkt paralēles ar pašreizējo Krievijas invāziju Ukrainā.
Piecdesmitajos gados PSRS datortehnoloģiju ziņā neko daudz neatpalika no ASV. Taču sociālistiskās komandekonomikas nejēdzību dēļ beigu beigās zaudēja nīstajiem kapitālistiem.
Kā smaržvielas no reliģisku rituālu sastāvdaļas kļuva par miljardiem vērtu biznesu.