Starpkaru periodā Latvijā pastāvēja civilā aviācija un, lai arī reisu skaits nebija liels, ar katru gadu pārvadāto pasažieru skaits pieauga.
Hitleram un Staļinam bija daudz kopīga. Sapņi par teritoriju paplašināšanu un jaunas kārtības iedibināšanu. Pieticība personiskajā dzīvē un skatīšanās caur pirkstiem uz līdzgaitnieku netikumiem. Taču bija arī atšķirības.
Dānijā dzīvojošo ebreju izvešanu uz Zviedriju Otrā pasaules kara laikā var dēvēt par vienu no visu laiku vērienīgākajām glābšanas operācijām. Unikālu to padara arī fakts, ka ebreju glābšanā piedalījās visa dāņu tauta.
Ielūkosimies dažās seno laiku krimināllietās, kas XVI–XVIII gadsimtā izskatītas Dundagas pilsnovadā. Šoreiz tajās, kas saistītas ar slepkavībām, dienesta noziegumiem un izvarošanām.
Uzņemšanas laukumā (1959)
Cieta nosēšanās (1920)
Katriem dziesmu svētkiem ir gan parādes puse, gan arī aizkulises. Šis ir stāsts par četru mūsu vēsturē nozīmīgu dziesmu svētku mazzināmām lappusēm.
Kādēļ Staļinam tik ļoti vajadzēja Baltijas valstis? Iemesli bija vairāki: sākot no vēlmes savākt Krievijas impērijai reiz piederējušās zemes un beidzot ar soli ceļā uz vispasaules komunisma sistēmas ieviešanu.
Starp čekistu tūkstošiem liela daļa bija tādi, kuru darbs aprobežojās ar dokumentu rakstīšanu un tādi, kuru rokas vārda tiešā nozīmē mirka asinīs.
Pēc Baltijas valstu okupācijas Padomju Savienība tās mēģināja izmantot sava ārpolitiskā svara audzēšanā, izveidojot Rīgā, Tallinā un Viļņā formāli «suverēnas» ārlietu ministrijas.
Stāsts par vairākām Bulgārijām, no kurām līdz mūsdienām izdzīvojusi tikai viena
Kā liecina jau nosaukums, maizītē ieliktajai kotletei ir kaut kāds sakars ar Hamburgu. Taču par ātrās ēdināšanas simbolu hamburgers kļuva Atlantijas okeāna otrā krastā.
Stāsts par vienu koncertu, kas izraisīja milzu kaislības un mainīja Amerikas kultūru
Sendienās Lietuva bija liela valsts, kas kontrolēja par tagadējo Lietuvas valsts teritoriju ievērojami lielākas zemes. Taču kā lietuviešiem tas izdevās?
Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados izvērtās sacensība starp PSRS un ASV par to, kura valsts ātrāk iekaros kosmosu. Kosmiskajā sacīkstē iesaistījās vēl viena valsts – mazā, bet lepnā Zambija.
Neveiksmīga nosēšanās (1943)
Naidnieku gaidot
Krievijā vēl šobaltdien par vienu no epohālākajiem notikumiem valsts vēsturē uzskata Ledus kauju, kurā kņaza Aleksandra Ņevska karadraudze uz Peipusa ezera sakāva vācu krustnešus.