Ievadbilde

Karalisks slaidums

Viena lieta ir Holivudas slavenības, ar kurām viss vairāk vai mazāk skaidrs - jādara viss un vēl vairāk, lai iespējami ilgāk noturētos jaunības un skaistuma Olimpā. Bet daudz interesantāk šķiet tas, ko lietas labā izvēlas darīt «karaliskās asinis». Arī viņām jāizskatās lieliski, jāspēj izturēt ilgstošās ceremonijas, bet te ir svarīgi nepārspīlēt. Lai tik kāda vanaga acs ko nepamana! Lai viss izskatās kā labu gēnu, rakstura un, protams, providences dots…

Keita Midltone

Velsas princese nereti tiek apbrīnota gan par stilu, gan par to, ka, iznēsājot un dzemdējot trīs mazuļus, joprojām saglabā balerīnas cienīgu figūru. Un, lai gan karaliskā etiķete liedz Keitai dalīties ar apkārtējiem tik intīmās detaļās kā ēšanas paradumi, pateicoties tam, ka princese vienmēr ir cilvēku lokā, ārpasaule ir labi informēta par viņas ikdienas ieradumiem.

«Keitai ir ideāla figūra, bet tagad viņas mērķis ir panākt, lai staro āda.»

Dienu no dienas
Ketrīnai Midltonei (41), sauktai arī par Keitu, nav privātā trenera; savu fizisko formu viņa pieskata pati. Zināms, ka kustības ir viņas ikdienas rutīnas pamatā. Arī tad, kad Šarlote vēl bija zīdainis, princesi nereti varēja manīt rītos skrienam pa Norfolku ar mazuli ķengursomā un suni Lupo pie sāniem. Tas pats režīms tika ievērots ar pārējiem mazuļiem. Papildus ikdienas kardiotreniņam viņa praktizē plankingu. Šie vingrinājumi labi palīdz tonizēt ķermeņa korseti - iekšējos, dziļos muskuļus -, kā arī veido glītu ķermeņa formu reljefu. Vēl tiek izmantots airēšanas trenažieris, ritenis un vingrojumi uz lielās bumbas. Savukārt, ja diena gadījusies saspringta, tas nozīmē - laiks jogai. Reiz kādā intervijā princese atzina, ka nereti to patiesi izbauda. Muskuļu sasprindzināšana un tad atslābināšana dodot spēku, sajūtu, ka tu kontrolē procesus. Tas savukārt palīdz nomierināties un fokusēties nākamajam darba un dzīves cēlienam.

Ko ēst, ko ne?
Lielākoties Keita izvēlas tīru, olbaltumvielām bagātu uzturu. Zināma viņas mīla pret franču ārsta Pjēra Dikāna diētu, kuru princese izmantoja pēc katras grūtniecības, lai ātri samazinātu svaru. Tās pamatā ir uzsvars uz olbaltumvielu lietošanu, būtiski ēdienkartē ierobežojot taukus, cukuru un ogļhidrātus. Diēta tiek ievērota četrās fāzēs - pirmās divas ir vērstas uz svara samazināšanu, pārējās divas uz rezultāta saglabāšanu. Lai gan šī sistēma ir atzīta par efektīvu, vērts atzīmēt, ka ogļhidrāti ir jebkuras sabalansētas diētas mugurkauls, tāpēc pirms diētas izmēģināšanas ieteicams konsultēties ar uztura speciālistu par sev individuāli piemērotāko ēšanas režīmu.

Periodos, kad Keita neievēro Dikāna diētu, viņa lielākoties ēd augļus un dārzeņus, fokusējoties uz produktiem ar augstu antioksidantu saturu. Brokastīs viņa izvēlas auzu pārslu putru un dzer smūtijus, kas satur spirulīnu, kāpostus, maču, spinātus, salātus, koriandru un mellenes. Savukārt viņas iecienītākā uzkoda pie pēcpusdienas tējas ir ogas, kas sajauktas ar mandeļu pienu, jo lietot govs piena produktus princese izvairās.
No pusdienu ēdieniem Keita dod priekšroku vieglajiem variantiem - arbūzu salāti, tabulē, seviče. Nereti enerģijai tiek lietotas godži ogas. Lai gan princese nav veģetāriete, bieži vien viņas pusdienu šķīvī ir tikai dārzeņi, un nereti tie ir pagatavoti, izmantojot pikantas garšvielas. Keitai garšo gan Indijas virtuve, gan asumiņš.
Šādu produktu izvēli nosakot ne vien princeses garšas kārpiņas, bet arī vēlme parūpēties par starojošu, veselīgu ādu. Kāds Keitai pietuvināts avots to komentēja šādi: “Keitai ir ideāla figūra, bet tagad viņas mērķis ir panākt, lai āda starotu.”
Savukārt, vakariņu izvēle numur viens ir maltīte, kurā dalīties ar ģimeni, tātad noteikti karijs vai kāda zupa, vai, piemēram, cepeškrāsnī cepta vista, pildīta ar dārzeņiem. Tā ir prinča Viljama iecienītākā maltīte, un reizēm Keita gatavo to pati. Kā tad neizbaudīt to kopā kumosu pēc kumosa?
Bet, runājot par desertiem, princeses pirmā izvēle ir lipīgs karameļu pudiņš.

Interesanti, ka viens no iecienītākajiem princeses kārumiem ir… popkorns. Gan viņa, gan Viljams nereti pieķerti vērojam kādu sporta spēli un mielojamies ar šo tik demokrātisko uzkodu.

Karaliene Kamilla 55+

Ja tā mazliet aizdomājas un kārtīgāk ielūkojas, savos 75 gados karaliene Kamilla izskatās absolūti žilbinoši. Līdz ar to, saprotams, vērts ieklausīties, kādi viņas ieradumi varētu sekmēt šo acīm redzamo dzīvesprieku.

Svaigs un dzīvīgs
Sāksim ar to, ka karaliskajā galdā tiek celta tikai un vienīgi svaiga produkcija. Tie ir sezonas dārzeņi un augļi no pils dārziem un laukiem, lauku īpašumos nomedīto dzīvnieku gaļa un vietējās upēs svaigi ķertas zivis, svaigas oliņas no pašu vistiņām… Lielākoties viss ir pašu (pareizāk sakot, pašu cilvēku) sarūpēts. Vēl interesanti - lai gan karalis Čārlzs, Kamillas vīrs, atzīst veģetārisma principus, karaliene pie iespējas izvēlas gaļu. Jērs, vista, liellops… Retāk lasis. Un viss, ko nenotiesā pamata maltītē, pēc tam tiek prātīgi izmantots, piemēram, iestrādājot slavenajā ganu pīrāgā, vienā no Kamillas iecienītām uzkodām, kas ir ļoti gards.
Visam pasaulē ir jābūt līdzsvarā - tāds ir karalienes galvenais dzīves princips, kuru viņa attiecina gan uz cilvēkiem, gan sevi, pasauli, ēšanu, sportiskām aktivitātēm, baudas un darba balansu dzīvē.
Brokastīs Kamilla teju katru rītu bauda kādu omletes veidu. Viena no viņas iecienītākajām variācijām ir sierā ieceptas olas - protams, kalorijām bagāta, toties īsta pro- teīnu bumba dienas sākumam.
Pusdienās tiek plānots kaut kas, kur būtu pēc iespējas vairāk labo taukvielu, piemēram, avokado un zivis, kas tiek papildinātas ar salātiem. Ja dienas laikā nepiecieša- ma kāda uzkoda, tās būs mandeles, zaļie zirnīši vai arī tase piena.

“Tā saucamā tīrā ēšana ir vissliktākais, ko cilvēks var darīt. Visas šīs diētas, tādu produktu izslēgšana, kas nāk mūsu ķermenim par labu… Nu, tas, manuprāt, ir smieklīgi,” reiz izteicās Kamilla.
Vēl karalienes ikdienas rituāls ir glāze sarkanvīna. Viņa kā Apvienotās Karalistes Vīndaru asociācijas prezidente noteikti zina, kuru izvēlēties, un pazīst arī mēru - glāzi dienā veselībai, un viss.

«Tā saucamā tīrā ēšana ir vissliktākais, ko cilvēks var darīt. Visas šīs diētas, tādu produktu izslēgšana, kas nāk mūsu ķermenim par labu… Nu, tas, manuprāt, ir smieklīgi,» reiz izteicās Kamilla.

Būt kustībā
Kamilla ne tikai vienmēr ir mācējusi baudīt labu ēdie-nu un kvalitatīvus dzērienus, bet arī bijusi un joprojām ir neticami aktīva. Papildus karaliskajiem pienākumiem un šķietami nebeidzamajiem publiskajiem pasākumiem viņa joprojām regulāri nodarbojas ar jogu un dejo, dodas pēc iespējas garās pastaigās un, rūpēs par veselību atmeta smēķēšanu. “Galvenais visu darīt ar prieku un no sirds un tad jau viss būs labi,” uzskata Kamilla un šim principam pati arī seko.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild Žurnālu izdevniecība Lilita