Ievadbilde

Modes trendi - pavasaris & vasara 2023

Vasara solās būt karsta. Kā to sagaidīt? Labā ziņā - šķiet, šogad mums ir visas iespējas iztuntuļoties no gada tumšo sezonu vienmuļās garderobes un atklāties pasaulei, kā arī ieraudzīt, kas tad mums mīt visapkārt. Ne tik labā - iespējams, mūs gaida pārsteigumi. Jo ne vienmēr tas, ko esam izdomājuši, realitātē tā arī izskatās. Tāpēc bruņojamies ar krietnu devu humora un manifestējam modi. Ne velti pat ziedi šajā sezonā aicina kļūt drosmīgiem, maigumu atstājot vien liriskām dziesmām.

MIRDZUMS
Joprojām viss, kas mirdz jau pa gabalu, ir trendīgi. Ko lai saka - baudi, kamēr vari! Jo tas, kas reiz kļūst par daudz (un šis brīdis tuvojas vēja spārniem), vienā mirklī kļūst garlaicīgs un tad pazūd no skatuves uz ilgu laiku. Labā ziņa - viss reiz atgriezīsies. Kādā tālā, iespējams, aiznākamajā paaudzē

SAZEMĒJAMIES
Ak vai! Atkal klāt ir pazemināta bikšu jostasvieta. Trends, kas patiks tām, kuras lepojas ar savu presīti, bet noteikti tiks ignorēts no to puses, kas iecienījuši hight rise džinsu un bikšu drošo ērtumu, kad viss un vienmēr garantēti ir vietā. Jo kurš gan neatceras skatu no deviņdesmitajiem, kad, meitenei apsēžoties, no biksēm izlien viņas stringi. Protams, ir ļoti labi, ja tie ir seksīgi un jauni, bet ja ne… Mājiens, domāju, skaidrs. Ja izvēlies šo trendu, sāc ar pārdomātu apakšveļu.

ZIEDU SPĒKS
Nekāda maiguma vai pēcpusdienas tējas ceremonijas sajūtas! Šosezon ziedi kļūst mežonīgi, tie burtiski izlaužas, demonstrējot pasaulei savu spēku, vajadzības un varu. Kā zināms, daudziem floras pārstāvjiem ir ērkšķi, bet citi ir arī indīgi. Bet vienmēr ziedi ir arī ārkārtīgi ārkārtīgi... Burtiski tas nozīmē - arī 3D formā, paliekot ne tikai glīti apdrukātos audumos.

KOBALTZILĀ
Par 2023. gada pavasara/vasaras sezonas krāsu neapšaubāmi uzskatāma cobalt blue. Tā ir atraktīva, spēcīga, enerģiska, uzmanību paģēroša. Lai gan tradicionāli zilais ir mierinošs, te rodas pilnīgi citas asociācijas. Nepamanīt šādu vilni nav iespējams. Tad kāpēc nesasmelt enerģiju, ja tā pati tiecas tev pretī?

OMBRÉ
Romantiķu un rokdarbnieču mākslinieciskās dvēseles var gavilēt, nemaz nerunājot par to, ka vasara ir kā radīta ombrē tehniku praktizēšanai. Sezonas hits - saulrieta tēma tērpos. Kāpēc gan neieplānot kādu skaistu izbraucienu pie dabas? Pavērot saules deju jūrā, tad doties pļavā, tā tiekot pie piesātinātām organiskām krāsvielām - vislabāk, protams, saulgriežu laikā. Un vēlāk izpausties auduma vai tērpa krāsošanā? Vai var būt spēcīgāks apģērbs par šo? Jo mūsu tērps vienmēr ir otrā āda.

LOVE
Sirsniņu motīvs šajā sezonā ieskanējās daudzu dizaineru tērpos. Kāpēc gan nesekot motīvam all you need is LOVE, to attiecinot uz sevi (vai visu pasauli)? Iespējams, mīlestība mums visiem tiešām šobrīd lieti noderētu.

VEĻAS BUMS
Kleitas, kas atgādina smalkus korsetes un kombinē mistrojumus, un pidžamas iziešanai, bet panēsātas ielās un pludmalē, lieti noderēs mājas solim vai pat naktsmieram (ja vien gultā esi viena)... It kā tas viss ir bijis. Bet šosezon trends kļuvis dārgāks, buduārīgāks, aristokrātiskāks un smalkāks. Zīds, atlass, kvalitatīvas mežģīnes, pārdomātas konstrukcijas, protams, kāda spalva un ziedu dekors vai bārkstis.

CAURSPĪDĪGUMS
Blūze, tops, kleita, bikses - kaut kas viens, bet caurspīdīgs ir pat ļoti vēlams tavā garderobē. Iespējams, šis trends ir cieši saistīts ar pasaulē valdošo mentālo stāvokli. Esam noguruši no sazvērestības teorijām un gribam redzēt, kas lācītim vēderā. Un pirmais solis taču ir parādīt, kas ir tavējā, vai ne?

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild Žurnālu izdevniecība Lilita