Pagaidu miteklis (1920)
Jaunie «ikarusi» (1973)
1945. Gada pavasarī Berlīnē vēl nebija noklususi pēdējo šāvienu atbalss, kad no iekarotās Vācijas uz Padomju Savienību sāka plūst vilcienu sastāvi ar salaupītajām mantām.
Armijas ekonomiskais veikals bija viens no lielākajiem tirdzniecības uzņēmumiem Latvijā. Tas kļuva par vienu no sava laika simboliem un arī par pašu pirmo lielveikalu valstī.
Pirms 50 gadiem Minhenē notikušās XX vasaras olimpiskās spēles iegājušas vēsturē kā pašas asiņainākās. Pēc palestīniešu teroristu sarīkota uzbrukuma tika nogalināti 11 Izraēlas delegācijas pārstāvji un viens Rietumvācijas policists.
Patiess stāsts par to, kas notika ar ASV pretvalstiskajiem elementiem, kurus nosūtīja uz viņu iedomāto sapņu zemi Krieviju.
Cik zināms, ruporus izmantoja jau Maķedonijas Aleksandra armijā, lai dotu komandas karaspēkam. Taču īstu apvērsumu izraisīja cita ierīce – telefons.
Nesen iznākusī filma «Elviss» atmodināja interesi par leģendāro rokenrola karali Elvisu Presliju. Lūkosim noskaidrot, cik pamatoti Elvisam piešķirts karaļa gods un vai bija arī citi pretendenti uz šo titulu?
Ukrainas neatkarības centieniem saknes meklējamas tālā pagātnē – līdz laikiem, kad pie Dņepras upes pastāvēja demokrātiska kazaku republika.
Neviens no mums, kas nejūt ciešāku saikni ar pravieša Muhameda (570–632) pielūdzējiem jeb, īsāk sakot, ar musulmaņiem, tur nekad nenonāks.
Motorizētā vienība (1914)
Zili brīnumi (1945)
Nāves šoseja (1991)
Laikā, kad poļi izmisīgi centās aizstāvēt Varšavu un zem aviobumbu lietus atvairīt vācu uzbrukumu, valsts austrumu rajonos ielauzās jauns ienaidnieks – 1939. gada 17. septembrī Polijas robežu pārgāja Sarkanā armija.
Kopš cilvēces pirmsākumiem armijas viena no galvenajām rūpēm bija paēdināt karavīrus. Jo pilnāks vēders, jo lustīgāka karavīra ikdiena!
1502. gada rudenī Pleskavas apkaimē tika dots pirmais trieciens Maskavijas ekspansijai rietumu virzienā.
Jo vērienīgāks un nežēlīgāks karš, jo smagāk klājas gūstekņiem. Otrā pasaules kara pieredze to apstiprināja pilnā mērā, jo tā laikā bojā gāja miljoniem karagūstekņu.
Nacistiskās Vācijas 6. armijas pavēlnieks ģenerālfeldmaršals Frīdrihs Pauluss ne tikai zaudēja Staļingradas kauju, bet arī padevās padomju spēkiem.