Ievadbilde

Aizraujoši piedzīvojumi

Nāves būris (Austrālija)

Ko teiksiet par iespēju ieskatīties acīs pasaulē lielākajam rāpulim? Croccove piedāvā nonākt ar to ciešā kontaktā - piedzīvot elpu aizraujošus mirkļus ūdenī kopā ar slaveno sālsūdens krokodilu, kura garums var sasniegt pat piecus metrus. Jūs varēsiet apbrīnot tā grandiozos izmērus un aizvēsturiskās iezīmes. Kā jums šķiet, cik ātri sitīsies jūsu sirds, kad sastapsiet to aci pret aci? Nervus kutinošā niršana būrī ilgst 15 minūtes, turklāt pavadoņi radības piebaro, lai tās žiglāk kustētos. Būri, kurā pietiek vietas diviem cilvēkiem, virs ūdens darbina monosliede. Nolaišanās tajā izmaksā, sākot no 100 eiro; cenā iekļauta arī ieeja Crocosaurus Cove parkā.

Izbaudiet aizraujošu nobraucienu no aktīva vulkāna

Vulkāniskais bordings (Nikaragva)

Šis ir katra adrenalīna ķērāja sapnis. Tas gan nav piedzīvojums bailīgajiem, tomēr ļoti ieteicams, ja ceļojat uz Nikaragvu. Lai mestos nobraucienā, vispirms jānokļūst 728 metrus augstā Serronegro vulkāna virsotnē, un tas prasīs apmēram stundu. Pēc tam trīs minūtes varēsiet slidināties lejup vai sērfot. Serronegro ir aktīvs, taču kopš 1999.gada izvirdumi nav novēroti. Tā darbība tiek pastāvīgi uzraudzīta, tāpēc maz ticams, ka jums ar dēli būs jāmūk no lavas. Uz vulkānu jūs nogādās Volcano Board darbinieki ar izturīgu 4x4 džipu. Piedzīvojums izmaksā apmēram 27 eiro, un cenā ietilpst transports, bilingvāls gids, apdrošināšana, vulkāna dēlis un dzēriens restorānā Cocinarte.

Piedzīvojiet bezsvara stāvokli, nedodoties kosmosā

Zero G (ASV, dažādas pilsētas)

Vēlaties palidināties bezsvara stāvoklī kā astronauts vai supervaronis? Gandrīz katrs savureiz ir iztēlojies, kā būtu staigāt pa Mēness virsmu vai izbaudīt kustību bez gravitācijas, tāpēc šī pieredze ir patiesi unikāla.

Īpaši pielāgotā Boeing 727 lidmašīnā ir izveidots parabolisks loks, kas piedāvā bezsvara vidi un ļauj peldēt, griezties un lidināties gluži kā kosmosa kuģī. Katrā Zero G piedzīvojumā ir iekļautas 15 parabolas, īpašs tērps, suvenīri, sertifikāts par atrašanos bezsvara stāvoklī, kā arī fotoattēli un video ar gūto pieredzi. Šī ir vienīgā komercializētā iespēja uz Zemes, kas ļauj izjust pilnīgu bezsvara stāvokli, nelidojot kosmosā. Zero G atrakcija izmaksā ap 4500 eiro.

Šķērsojiet ledāju, izbaudot vienu no lieliskākajām Islandes ainavām

Kāpšana ledājā (Islande)

Iespējams, jūs esat tik daudz piedzīvojuši, ka varētu teikt: “Es varu izlēkt no lidmašīnas, nosēsties ar izpletni jebkur un peldēties ar krokodiliem, kad vien man iegribas”. Bet vai jūs varat šķērsot ledāju? The Blue Ice Glacier Hike (Zilā ledus ledāja pārgājieni) un Ice Climbing tour (Ledus klinšu kāpšanas tūre) jūs aizvedīs piedzīvojumā pa sasalušu veidojumu labirintu, robainām grēdām un dziļām ledus krokām.

Šis piedzīvojums, iespējams, ir nedaudz pieejamāks nekā citi šajā nodaļā un ir pa spēkam pat klinšu kāpšanas iesācējiem. Turklāt tas ir patiesi aizraujošs. Ekskursija paver iespēju doties pārgājienā, uzkāpt kolosālajā Sólheimajökull ledājā un pavadīt tur vairāk nekā trīs stundas. Ceļojumā iekļauts Skógafoss un Seljalandsfoss ūdenskritumu apmeklējums (tie ir satriecoši gleznaini), kā arī ceļojums pa interesantām Islandes pilsētām. Lai būtu drošībā uz ledus, jums tiks izsniegts viss nepieciešamais - ledus cirtnis, radžoti apavi, ķivere un drošības virves. Ledāji vienmēr plūst un pārvietojas, tāpēc pieredze būs unikāla. Šis ir viens no labākajiem veidiem, kā izbaudīt Islandi, turklāt ar pievienoto vērtību - pastaigu pa ledāju.

Ieraugiet Himalajus no unikāla skatupunkta

Izpletņlēkšana virs Everesta (Everests)

Pēc izpletņlēkšanas virs Everesta jūs vairs nebiedēs nekas. Šis tiek uzskatīts par īstenu pasaules izpletņlēkšanas elites piedzīvojumu, turklāt to ir izbaudījuši tikai daži simti cilvēku. Lēciens no helikoptera notiek 7000 metru augstumā, un jūs piezemēsities Syangboche un Ama Dablama bāzes nometnēs.

Runā, ka šis ir aizraujošākais gaisa piedzīvojums pasaulē. Lēciena laikā augsto adrenalīna līmeni kompensēs fantastiski skati uz gleznaino ainavu - pasaules augstāko virsotni un tikpat iespaidīgajām blakus virsotnēm. Tā ir vienreizēja pieredze, taču piedzīvojums nedrīkst būt iegriba vai untums - tas rūpīgi jāpārdomā. Viss sākas ar ekskursiju pa Katmandu, seko apmēram četru dienu pārgājiens pa skaistajiem Himalajiem un gatavošanās lēciena dienai. Izpletņlēkšana tandēma izmaksā, sākot no 22 600 eiro.

Ja lēkšana ar gumiju jau apnikusi, šis jums noteikti patiks

Katapulta Kvīnstouna (Jaunzēlande)

Katapulta Nevis ir lielākā un ekstrēmākā pasaulē. Dalībnieki tiek izsviesti 150 metru augstumā pāri Nevisas ielejai un piedzīvo grandiozu kritiena ātrumu, kas 1,5 sekundēs sasniedz gandrīz 100 kilometrus stundā.

Dalībnieku minimālais vecums ir 13 gadi, svars - no 45 līdz 127 kilogramiem. Šāviens ar Nevis katapultu izmaksā 150 eiro. Katapultēšanās laikā jūs, protams, būsiet pievienots trosei un netiksiet izmests nekurienē. Jūs sasprādzēs svaram un augumam atbilstošā sistēmā, kas iekarināta īpašā tehnoloģiski izstrādātā vinčā. Pirms kritiena jūs atradīsieties gandrīz horizontālā stāvoklī, viegli ieslīpi - tas būs starta mirklis katapultēšanai virs ielejas. Viss piedzīvojums ilgs aptuveni trīs līdz četras minūtes, un pēc kritiena jūs nogādās atpakaļ tajā pašā vietā, no kuras tikāt katapultēts.